МИ ПАМТИМО!

Србско сабрање Баштионик је 24.03.2015. љ.Г. акцијом под називом „МИ ПАМТИМО“, обиљежило 16 година од НАТО бомбардовања СР Југославије. Акцију смо започели код споменика 12 бањалучких беба јер желимо да кажемо да је и за страдање ових новомученика 1992. године одговоран НАТО савез.
Обиљежавање 16 година од НАТО бомбардовања СРЈ – „МИ ПАМТИМО“
У манастиру Осовици прослављена Недјеља Православља

Недјеља побједе Православља прослављена је у манастиру Осовици Светом Литургијом и празничном литијом око Благовјештенског храма. Службу је водио настојатељ манастира, јеромонах Теофил (Димитрић) уз учешће активиста Баштионика и вјерног народа из околних парохија.
Писмо удружења „Мајка Девет Југовића“ из Грачанице о посјети активиста Баштионика

На адресу Баштионика стигло је писмо наше браће и сестара из удружења „Мајка Девет Југовића“ из Грачанице са Косова и Метохије које преносимо у цијелости: Поштовани, Част нам је доставити Вам извјештај о правдању средстава уплаћених од стране Удружења Србско сабрање Баштионик из Бањалуке, а за потребе Народних кухиња на Косову и Метохији, које функционишу […]
